logo
  • Destek : 0(212) 000 00 00
  • E-Mail : info@yasamotizm.com
  • Eğitim Merkezi : Beylikdüzü, İstanbul

Otizmli çocukları olan iki annenin yıllardır çocuklarının eğitimi için yaşadıkları sıkıntılara çare olarak kendi kurdukları okulda buldular. Kurucularımız Yaşar Gürdamar ve Nurşen Hançer kendi çocukları için çıktıkları bu yolda diğer ailelere de umut ışığı oldular. Yaşam Otizm Sporla Eğitim Merkezi, Beylikdüzü ilçesinin Yakuplu semtinde, şehir gürültüsünden uzak, doğayla iç içe, 350 m2’si kapalı alan olmak üzere; bahçesinde basketbol potaları ve çocukların oyun oynayıp dinlenebileceği yerlerin bulunduğu, toplam 1000 m2 üzerine kurulmuş bir kurumdur.

Spor becerilerinin verildiği alanlar ve bunların yanında; dinlenme salonu, yatılı öğrenciler için yatak odaları ve 4 adet banyo bulunan aynı bahçe içerisinde yan yana 2 tripleks binada eğitim verilmektedir. Ayrıca öğrencilerimizin öğle ve akşam yemeği kurumumuz tarafından verilmekte ve öğrencilerin rahat gidip gelmeleri için ailenin talebi üzerine servis imkânı sunulmaktadır.

MİSYONUMUZ

Otizmli ve Diğer Engelli Bireylerin spor ve yaşam programları ile hayata hazırlamak , Farkındalıklarını Arttırmak ve Sosyal Becerilerini geliştirerek onları Hayata entegrasyonunu Sağlamak.
Yaşam liderliği modeli ile güncellenen bilimsel ve tüm dünyada kabul görmüş özel eğitim uygulamalarının bir arada yürütüldüğü kapsayıcı eğitim programları uygulamak.
Kendi potansiyelleri çerçevesinde mümkün olan en bağımsız yaşama ulaştırmak ve toplum normlarına ulaştırmak.

VİZYONUMUZ

Başta otizmli bireyler olmak üzere diğer engel grupları da dahil olmak üzere, çocuklarda duyu, motor ve kognitif yetenekleri değerlendirmek ve bu yeteneklerin günlük yaşam aktiviteleri ve yaşam kalitesine etkisini araştırmaktır.

  • Onları bizden biri olarak benimseyip hayata sunmak.
  • Ailelerin çocukları ile olan bu yaşamsal süreçlerinde onlara hem eğitsel hem de sosyal açıdan destek sağlamak.
  • Vücut farkındalığının artması ile sosyalleşmesini, özgüven sahibi olmasını hedeflenmekle bereber yaşam becerilerini geliştirecek Akademik Eğitimler, Özbakım Becerileri, Müzikoterapi, Konuşma terapisi , Hidroterapi, Hipoterapi, Müzik , Dans, Resim, Seramik Heykel, Refleksoloji gibi eğitim çalışmaları ile FİZİKSEL, ZİHİNSEL, RUHSAL gelişimlerini sağlamak.

 

Tüm soru ve görüşlerinziz için bizi arayın!